Szlifierki oscylacyjne

Szlifierki oscylacyjne - gładkie powierzchnie na wyciągnięcie ręki

Szlifierki oscylacyjne to urządzenia, które z całą pewnością powinny znaleźć się w domowym warsztacie. Wszystko za sprawą swojej uniwersalności. Szlifierka oscylacyjna to bowiem urządzenie, które z powodzeniem wykorzystamy do dokładnego wygładzenia różnego rodzaju powierzchni. Co najważniejsze szlifierki tego typu umożliwiają ich posiadaczom bezproblemową pracę z takimi materiałami jak drewno, beton czy też metal. Sprawia to, że szlifierkę oscylacyjną można wykorzystać w przypadku bardzo różnych prac remontowych, jak i też wykończeniowych.

Główną różnicą między szlifierką oscylacyjną a mimośrodową jest niewielki stopień elastyczności tarczy w przypadku tej pierwszej. Przekłada się to na lepszy komfort pracy i znaczną wydajność podczas obróbki materiałów drewnianych.

Budowa szlifierki oscylacyjnej

W skład konstrukcji szlifierki oscylacyjnej wchodzą trzy główne elementy. Jest to oczywiście jej obudowa, silnik, który znajduje się wewnątrz oraz oczywiście tarcze szlifujące. Ich rodzaj zależy od tego, z jakim materiałem zamierzamy przy użyciu szlifierki pracować.

Wybór odpowiedniej szlifierki oscylacyjnej

Zastanawiając się nad wyborem szlifierki oscylacyjnej trzeba zwrócić baczną uwagę na dwa główne czynniki. Pierwszy z nich jest średnica tarczy, jaką obsłuży dana szlifierka. Od tego parametru zależeć będzie jak szybko będziecie w stanie wygładzić daną powierzchnię. Standardowo spotkać można urządzenia obsługujące tarcze o szerokości od 90 do 120 milimetrów. W przypadku obróbki większych powierzchni należy oczywiście szukać modeli o większym parametrze szerokości.

Drugą istotną kwestią podczas wyboru jest ilość oscylacji danej szlifierki. Oczywiście im będzie ona większa, tym dokładniejszy bezie efekt pracy. Najczęściej producenci podają ten parametru jako liczbę oscylacji na minutę.

W naszym sklepie odnajdą Państwo bardzo szeroki wybór urządzeńtego rodzaju od renomowanych, światowych producentów. takich jak Bosch, Lund, Milwauke, Makita czy też Einhell.